TikTok’ta Beğenimi Önemli İzlenme Mi?

Ülkemizde ve dünya genelinde internetin gelişimi ile birlikte kullanıcılar en çok sosyal medya platformlarındaki Tiktok’u takip etmektedir.

Kullanıcılar ürettikleri içeriklerin ücretsiz bir şekilde Tiktok uygulamasında paylaşarak izlenme ve beğeni sayılarını güvenilir bir şekilde yükseltebilirler. Tiktok platformunda içeriklerin sayılarını yükseltmek için birçok yöntem bulunur. Fakat  takipçi ve beğeni sayınızın fazla olması gerekli. Çünkü bir içeriğin izlenme sayısını takipçileri belirler.

 

Dijital çağın dikkat çekici etmenlerinden biri de  Tiktok platformunun sunduğu olanaklardan birçok insan faydalanmakta.  Örnek verecek olursak bir kişi Tiktok takipçi satın al servisi takipçi sayısını artırıp bundan gelir elde edebilir. Ayrıca içeriklerinizin fazla beğeni alması için  ise TikTok beğeni satın al seçeneği ile beğeni sayısını artırabilirsiniz. Bununla birlikte yıllar içerisinde kendini büyük oranda geliştiren Tiktok’un kişilere sağladığı faydalardan biri de  Tiktok izlenme satın al yöntemi ile videolarınız kısa süre içerisinde izlenme rekorları kırabilir. Ayrıca Social Puppi ile  sunulan hizmet sayesinde de fenomen olma yolunda kendinizi ilerletebilirsiniz.

Tiktok’un sosyal mecrasında bir videonun izlenme sayısını artırmak için birçok yol vardır. Bu yollar sayesinde yüklenen içeriklerin izlenme oranı da artar. Tiktok izlenme oranını iki katına çıkaracak ücretsiz yöntemlerin birkaçı şunlardır;

 

Tiktok uygulamasına bir içerik yüklenirken yüklenen videonun kaliteli ve trendlerde olması tercih edilmeli. Bu sayede yüklenen içeriğin  kullanıcıların keşfet ana sayfasına düşmesi an meselesidir. Zaten keşfet sayfasına düştükten sonra izlenme oranlarında büyük bir artış olacaktır.

 

Ayrıca bir içerik yüklenirken hep aynı içeriği yüklememeye özen gösterin. Çünkü hep aynı içeriği yüklerseniz izleyici bir süre sonra sıkılabilir. Bu sebeple yüklediğiniz içeriklerin farklı konulara hitap etmesi önemli. Bu sayede görünür bir artış söz konusu olacak.

 

Bu uygulamada içeriklerinizin trende girmesi için seçmiş olduğunuz kullanıcı ismi çok önemlidir. Seçeceğiniz isim karışık olmamalı ve takipçilerinizi etkileyen bir isim olmalı.

 

Ayrıca yükleyeceğiniz videoların sayısını artırmak istiyorsanız öncelikli olarak izleyici katılım kitlesi konusunda araştırma yapıp fikir sahibi olun. Bu araştırma sayesinde takipçi listenizdeki hedef kitle hakkında elde ettiğiniz analiz size yardım  edecektir. Ayrıca takipçilerinizin yapmış olduğu yorum ve beğenilere cevap vermeniz, onların gözünde sizi değerli kılar.

 

Bu açıklamalar ışığında Tiktok sosyal medya platformu içerik üretmek için pek çok olanak sağlar. Ayrıca uygulamada birçok içerik üreticisi bulunur. Bu sayede ürettiği videoların izlenme oranlarını artırmak isteyen kişiler farklı video üreticileri ile anlaşma yaparak birlikte çalışabilir. Bu anlaşma ile birlikte iki kullanıcının takipçileri birbirini tanıyarak etkileşim içerisine girer.

 

Ancak bu işbirliği içerisinde bazı hususlara dikkat edilmeli. Ücretsiz bir şekilde  beğeni sayısını artırmak için taklitçi yapıda olmayan video üretmek ilk husus. Buna göre ürettiğiniz video özgün olarak Tiktok’a yüklenmeli. Tiktok’ta yüklenen  bu video sayesinde izleyicilerinize kaliteli, samimi bir içerik izletmenin yanı sıra kalıcı bir etki de oluşturabilirsiniz.

 

Ayrıca bu medyada düzenli aralıklarla aktif olmak hem takipçi sayınızı stabil tutmaya hem de yeni takipçiler elde etmeye olanak sağlar. Aynı zamanda yüklediğiniz videolar doğru etiket aldığında daha fazla kullanıcıya ulaşır. Ancak kullanacağınız etiket ürettiğiniz içerik ile benzer yapıda olmalıdır. Aksi takdirde içeriğinize uygun olmayan bir etiket hedef kitlenizden şaşmaya neden olur. Bununla birlikte abartıya kaçmadan etiket kullanmayı unutmayın.

 

Toparlamak gerekirse Tiktok platformunda içeriklerin izlenmesini artırmanın önemli yollarından biride verilen istatistiklerden yararlanmak. Burada video istatistikleri analiz edilerek Tiktok içerisinde video paylaşacağınız gün ve zaman aralığını, ayrıca hedef kitlenize uygun video performansını rahatlıkla belirlemenize olanak sağlamakta.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir